Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: Start

Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne ciecze mogące uszkodzić powierzchnię drewna. Wosk chroni drewno a dodatkowo nadaje mu połysk, barwę, niweluje drobne niedoskonałości na powierzchni drewna.
W efekcie podnosi się estetyka mebli, uwydatniona zostaje struktura drewna a widoczne słoje, które nie są zupełnie zasłonięte przez warstwę wosku nadają meblom zupełnie nowego charakteru.

Wyróżniamy woski do pierwszego pokrycia mebli, woski renowacyjne, woski w płynie lub paście. Woski na pierwsze stosowanie mają za zadanie zabezpieczyć drewno i utworzyć na jego powierzchni warstwę ochronną. Woski renowacyjne świetnie nadają się do konserwacji mebli już woskowanych w celu uzyskania na powrót intensywnej barwy i połysku. Woski w płynie głębiej wnikają w strukturę mebli i dlatego powinny być stosowane na surowym drewnie, natomiast woski twarde, można z powodzeniem wykorzystywać przy pielęgnacji już woskowanych mebli.

Obecne woski wykonywane są na bazie pszczelego miodu, są ekologicznym i naturalnym produktem. Woski barwiące zawierają naturalne pigmenty, które nadają im intensywny kolor.

Wosk można nanosić na zabejcowane drewno co dodatkowo zabezpiecza meble drewniane przed szkodliwym działaniem wilgoci. Powierzchnia drewna musi być dobrze osuszona i wyczyszczona drobnym papierem ściernym. Następnie warstwa wosku jest nanoszona na drewno i wcierana w celu uzyskania powłoki ochronnej. Nie powinno się nanosić zbyt grubej warstwy wosku ponieważ jego nadmiar może zostawiać ślady na ubraniach lub innych przedmiotach.

Polecamy mele woskowane Hacienda: http://www.zrobionezdrewna.pl/kolekcja-hacienda.

TAGI:
szafy woskowane, komody woskowane, łóżka woskowane, meble woskowane, meble z litego drewna
Ostatnio zmieniany środa, 04 luty 2015 11:41
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania technolog drewna. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Najnowsze od Mateusz Surmiak

Więcej w tej kategorii: « Bejca
Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.