Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartMeble woskowane

Meble woskowane

brzozaMeble drewniane mogą być zabezpieczone dwiema technikami. Lakierowanie półmatowymi lakierami było i jest wciąż bardzo popularną metodą wykańczania mebli, ze względu na trwałość powłoki ochronnej oraz szybkość i łatwość wdrożenia tej technologii.  Obecnie coraz większą popularność zyskują woski i technika woskowania mebli. Naturalny wosk na bazie pszczelego miodu jest produktem w 100% ekologicznym. Meble tak przygotowane i wykończone charakteryzują się pięknym wyglądem, widoczną strukturą drewna (słoje i faktura drewna jest dobrze widoczna w przeciwieństwie do lakierów) oraz są przyjazne dla alergików. Niestety minusem tej metody jest niższa odporność na uszkodzenia mechaniczne, wosk może również z czasem ścierać się z drewna. Jest jednak bardzo proste rozwiązanie tego problemu, meble woskowane można bowiem w każdym momencie zawoskować ponownie, przywracając im pierwotny wygląd.

Jedną z ciekawszych propozycji, jeśli chodzi o meble woskowane, jest kolekcja Hacienda. Meble można obejrzeć na stronie producenta: http://www.zrobionezdrewna.pl/kolekcja-hacienda

Zapraszamy do zapoznania się z paletą barw wosków i lakierów, dostępną na naszej stronie: http://www.zrobionezdrewna.pl/informacje/wzornik-kolorow

TAGI:
szafy woskowane, komody woskowane, meble woskowane, meble Hacienda

Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania technolog drewna. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa Made of Wood Group. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.