Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartTargi Meble Polska 2015

Targi Meble Polska 2015

 

Meble Polska 2015

Targi Meble Polska 2015 jest to jedna z największych imprez tego typu w Europie. Ponieważ Polska jest trzecim producentem mebli w Europie i czwartym na Świecie oraz eksportuje ponad 90% swoich produktów, stawia nas to w światowej czołówce tej branży. Tegoroczna edycja jest już piętnastą. W dniach 17-20 lutego w Poznaniu można było spotkać się z producentami wszelkiego rodzaju mebli. Od mebli wypoczynkowych po skrzyniowe, stylizowane, metalowe, ogrodowe, laboratoryjne, użytku publicznego, hotelowe i wiele innych. Same targi odwiedzają kupcy z ponad 50 krajów. Podczas tegorocznej edycji w targach uczestniczyło prawie ćwierć tysiąca wystawców. Wśród nich byli producenci z Włoch, Białorusi, Ukrainy, Niemiec, Holandii, Słowacji, Litwy, Polski, Danii i Norwegii. Podczas tegorocznej edycji można było spotkać bardzo dużą ilość firm wytwarzających materace oraz meble tapicerowane. Sama ekspozycja zajmowała prawie 40 tyś. m2. Na targach pojawili się kupcy z takich krajów jak USA, Kanada, UK czy Ukraina. Podczas imprezy dokonywana jest prezentacja mebli utytułowanych „Złotym Medalem MTP”. Zwiedzający mogą głosować na poszczególne meble i przyznać swojemu ulubionemu „Złoty Medal Konsumenta”. Jest to bardzo miłe docenienie starań producentów.

W tegorocznym konkursie pojawiły się dwie grupy: meble tapicerowane i skrzyniowe. W pierwszej grupie można było glosować na materace firmy Janpol i produkty firmy Poldem. W drugiej grupie można było głosować na meble projektantów firm Klose, Lubomir, Atlas, Ludwik, Meblik i SiUM-B A. Halupczok i K. Dolny. Podczas trwających cztery dni targów odbyło się wiele konferencji, prezentacji i przeprowadzono wiele dyskusji. Głównymi tematami wydarzeń był handel internetowy, design, efektywność sprzedaży, promocja, przyszłość branży oraz wiele innych. Targom tym towarzyszyły dodatkowe dwa wydarzenia tj. Home Dekor oraz arena Design. Pierwsza impreza została w całości poświęcona wyposażeniu wnętrz. Można było spotkać producentów tkanin, ceramiki, oświetlenia, drobnej galanterii, świec, oświetlenia itd. Na targach także można znaleźć stanowiska znanych polskich blogerów zajmujących się projektowaniem wnętrz. Zaaranżowali oni kilkunastometrowe stanowisko w pawilonie 5G wykorzystując głownie meble i dekoracje oscylujące w kolorach bieli, beżu i brązu. Na imprezie także pojawiła się firma Festool ze swoim kursem renowacji mebli. Uczestnicy otrzymali meble, które pod bacznym okiem ekspertów odnawiali. Ostatnią imprezą, na jaką można było trafić w czasie Targów Meble Polska, była arena Design. Jest to impreza organizowana od 2008 roku. Jej celem jest ułatwienie kontaktu i wymiany doświadczeń projektantom i designerom. Liczne panele dyskusyjne oraz prezentacje poszerzają horyzonty projektantom.

Impreza nie zamyka się na tematyce mebli. Obejmuje wszystkie dziedziny życia, od przedmiotów codziennego użytku po samoloty czy łaziki kosmiczne. Tegorocznym gościem specjalnym był Edward Barber ze studia Barber&Osgerby. Zaprojektował on miedzy innymi londyńską pochodnię olimpijską i monetę 2 funtową. Podczas tej imprezy wielu młodych projektantów prezentuje swoje projekty. Ukazują oni swój potencjał wyobraźni i próbują przekonać innych do swoich pomysłów. Oprócz licznych ekspozycji można było także uczestniczyć w szybkich kursach obsługi programów CAD czy zapoznać się z drukiem 3D. Podczas targów ogłoszono wyniki konkursu PORTA BY MY. Zmagania tego konkursu miały na celu wyłonić jak najbardziej kreatywne drzwi. Najlepszą pracę przedstawił Grzegorz Klimek. Zaprojektował on „Marnetoport”. Drzwi te wykorzystują proste zasady fizyki dając zadziwiający efekt. Ogłoszono także zwycięzców konkursu TOP DESIGN Award 2015. Konkurs został podzielony na następujące kategorie: kuchnia, biuro, łazienka, nauka i technika, moda, wyposażenie wnętrz, półprodukty, media, motoryzacja i przestrzeń publiczna. Zwycięzcami konkursu byli między innymi firma Solaris, Zortex, Porta i inni. Na arenie Design można było spotkać 13 polskich uczelni, które prezentowały portfolio swoich studentów. Pod szyldem „DOM POLSKI_BY PE-P” studenci prezentowali swoją współpracę z biznesem.

Targi Meble Polska 2015Targi Meble Polska 2015 Targi Meble Polska 2015Targi Meble Polska 2015


 

Jarosław Gerszyński

Autor: Jarosław Gerszyński

O autorze: Jarosław Gerszyński jest absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończył studia na kierunku Technologia drewna. Współpracuje z firmą Made of Wood Group.

Dołącz do Jarosława Gerszyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.