Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartWspieraj polskich producentów

Wspieraj polskich producentów


Stos - drewno na meble


Każdy z nas zna słowa, które określają ostatniego króla z dynastii Piastów na tronie Polski – Kazimierza Wielkiego. Gdyby jednak komuś umknęły, dla przypomnienia: zastał Polskę drewnianą, a zostawił murowaną. Jego panowanie przypadło na prawie 40 lat XIV wieku i można powiedzieć, że przygotował podwaliny pod to, czym Polska stała się w wieku XVI, który zwany jest złotym wiekiem dziejów Polski. Określenie to w sposób znaczący podkreśla jak dobrze miał się nasz kraj w tamtym okresie – nie dość, że byliśmy jednym z największych państw ówczesnej Europy, potęgą zarówno polityczną jak i militarną, to jeszcze ekonomiczną. Rozwijał się handel, rzemieślnictwo, nauka – kraj kwitł. Co możemy zrobić, by znów być międzynarodową potęgą? Powinniśmy wspierać polskich producentów!

            Kraj wielkich możliwości

Przyjemnie się słucha, gdy o naszym kraju ktoś obcy mówi dobrze. Gdy mówią tak nasi  rodacy – również. Jako państwo osiągamy duże sukcesy w wielu dziedzinach. Wystarczy wspomnieć osiągnięcia polskich siatkarzy, ogromne zainteresowanie polską superprodukcją – grą „Wiedźmin 3: Dziki Gon”, czy wielką popularnością polskich mebli w świecie. Świadczy to przede wszystkim o tym, że jesteśmy wszechstronnie uzdolnieni i z tego dobrodziejstwa umiemy korzystać. Jednak niestety sam talent to za mało, potrzebny jest czas na jego szlifowanie, dokształcanie się i rozwijanie umiejętności. To połowa sukcesu. Drugą jego częścią jest wsparcie, które okazuje się w różnoraki sposób – dla siatkarzy to wierni kibice, którzy nie opuszczają ukochanej drużyny nawet w trudnych chwilach, dla producentów gier komputerowych to zaplecze zapalonych graczy, którzy z niecierpliwością czekają na długo wyczekiwaną premierę, a dla stolarzy i meblarzy to kontrahenci w kraju i za granicą. Według danych statystycznych Polska jest jednym z największych eksporterów mebli na świecie. Dzięki staranności i profesjonalizmowi z jakim są one wykonywane, znajdują swój nowy dom w różnych zakątkach globu.

            Jak wspierać?

Zamiast spacerować po wielkich marketach budowlanych, lepiej udać się bezpośrednio do rodzimego producenta mebli. Zastosowanie takiej techniki zakupów ma same plusy. Co w ten sposób zyskujemy? Przede wszystkim zdecydowanie niższą cenę, ponieważ omijamy kolejnych pośredników.  Mamy także szansę zdobycia mebli, które zostaną stworzone na specjalne zamówienie, według określonego projektu, co najważniejsze – naszego projektu. Kupując bezpośrednio u producenta wspieramy go w najlepszy możliwy sposób – nabywamy towar, który ten wyprodukuje, okazujemy mu zaufanie i przy okazji oszczędzamy pieniądze! Nie można także pominąć faktu, że kupując meble u rodzimych producentów, pośrednio przyczyniamy się do powstawania nowych miejsc pracy, a co za tym idzie – zmniejszenia bezrobocia. Na takich zakupach korzystają wszyscy – począwszy od klienta, któremu dostarcza się produkt wykonany przez doświadczonych fachowców używających nowoczesnego sprzętu, poprzez pracowników, którzy wciąż się rozwijają, aż po producenta i pracodawcę. Aby możliwy był rozwój, konieczne są środki finansowe i popyt na produkowane przedmioty. To znów powoduje, że doskonałe meble trafiają do większego grona odbiorców, a producent rozwija swój zakład i jest w stanie zatrudnić większą ilość pracowników, zainwestować w lepszy sprzęt, a wszystko to w imię zadowolenia klientów.

            Dobre, bo polskie

Warto wspierać polskich producentów, nie tylko tych zajmujących się stolarstwem i meblarstwem. Kupując rodzime produkty przyczyniamy się do rozwoju zarówno danej firmy i marki, ale także do rozwoju gospodarczego państwa. Poza granicami Polski jesteśmy znani ze świetnych jakościowo produktów. Skoro są doceniane za granicą, powinniśmy na nie zwracać większą uwagę także w naszym pięknym nadwiślańskim kraju.

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.