Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartŹródła popularności mebli woskowanych

Źródła popularności mebli woskowanych

Meble woskowane - Made of Wood GroupProducenci mebli drewnianych prześcigają się w oryginalnych pomysłach, których celem jest pozyskanie kolejnych klientów. Ich wysiłki nie zawsze przynoszą oczekiwane rezultaty, szereg proponowanych rozwiązań można jednak określić mianem strzału w dziesiątkę. Na liście propozycji, które sprawiają, że systematycznie rośnie zainteresowanie meblami drewnianymi znajduje się sprzedaż mebli woskowanych. Ich popularność rośnie niemal z miesiąca na miesiąc, warto więc dokonać przeglądu charakterystycznych dla nich zalet.

Sama idea woskowania mebli nie należy do nowych rozwiązań technologicznych. Jest znana w przemyśle meblarskim od wielu lat. Potencjalni klienci do niedawna obawiali się inwestowania w meble drewniane ze względu na ich wysoką cenę oraz konieczność regularnej konserwacji. W przypadku mebli drewnianych istniało przekonanie, że utrzymanie ich w idealnym stanie wymaga wielu godzin pracy. Woskowanie mebli zostało wprowadzone przede wszystkim po to, aby ułatwić ich pielęgnację przyszłym właścicielom. Szybko zorientowano się, że wosk nie pozostaje również bez wpływu na sposób postrzegania powierzchni drewnianych, uszlachetniając jej wygląd.

Osoby, które wybierają drewniane meble woskowane przytaczają szereg argumentów uzasadniających taką decyzję, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na to, że meble woskowane posiadają zdecydowanie lepsze właściwości antystatyczne niż inne rodzaje mebli drewnianych. Jest to szczególnie ważne wówczas, gdy przedmiotem naszego zainteresowania stają się meble utrzymane w ciemniejszej kolorystyce, ich posiadanie wiąże się bowiem z koniecznością nieustannej walki z kurzem. Ten ostatni nie tylko osiada na nich błyskawicznie, ale jest dobrze widoczny i utrzymanie mebli w idealnym stanie staje się zadaniem wymagającym ogromnego zaangażowania. Meble woskowane sprawiają, że problem ten jest zdecydowanie mniejszy a meble tego rodzaju cieszą się dużą popularnością wśród alergików.

Inną zaletą mebli woskowanych jest ich jedwabiście gładka powierzchnia oraz przyjemna woń naturalnego drewna unosząca się jeszcze wiele miesięcy po dokonaniu zakupu. Szereg klientów decydujących się na zakup mebli drewnianych, wybiera je właśnie ze względu na ekologię. Meble woskowane oddają to, co najpiękniejsze w meblach wykonanych z litego drewna. Osoby, które po nie sięgają mogą cieszyć się naturalnym rysunkiem słojów i oryginalnym kolorem tego materiału.

Meblami woskowanymi warto zainteresować się wówczas, gdy będą długo użytkowane. Meble drewniane zazwyczaj najszybciej tracą swoje właściwości, a koszt ich nabycia jest na tyle duży, że szybka wymiana nie wchodzi w grę. Woskowanie sprawia, że można ocalić je przed dewastacją, poprzez łatwość naprawy uszkodzonej warstwy wosku. Warto mieć jednak na uwadze to, że samo korzystanie z mebli woskowanych również wymaga pewnej staranności. Na pierwszy plan wysuwa się tu zasada mówiąca o tym, aby nie umieszczać na nich nie tylko przedmiotów mokrych, ale także bardzo gorących. Zalecenie to jest w pełni uzasadnione, ten sposób postępowania może uszkodzić zewnętrzną warstwę wosku poprzez jej rozpuszczenie. Poważne ryzyko związane jest również z możliwością pojawienia się wyjątkowo nieestetycznych i rzucających się w oczy odbarwień.
 

Meble woskowane to wyjątkowo ciekawa propozycja skierowana przede wszystkim do osób, które chcą cieszyć się pięknem drewna nawet wówczas, gdy nie mają czasu na ich profesjonalną pielęgnację. Warto zainteresować się nimi także wtedy, gdy ma być to nasze pierwsze spotkanie z meblami drewnianymi.

Gorąco polecam wyjątkowe i bardzo popularne meble woskowane Hacienda:
http://www.zrobionezdrewna.pl/kolekcja-hacienda

 

Mateusz Surmiak

O autorze: Mateusz Surmiak - z wykształcenia matematyk, z zamiłowania technolog drewna. Zarządza produkcją i logistyką przedsiębiorstwa Made of Wood Group. Z matematyczną dokładnością koordynuje i nadzoruje realizację zadań produkcyjnych oraz przebieg procesu technologicznego. Wieloletnie doświadczenie w pracy z drewnem, niemal na każdym szczeblu produkcji, pozwala zaoferować klientom produkty najwyższej jakości. Prywatnie zapalony piłkarz ligi amatorskiej.

Dołącz do Mateusza Surmiaka na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.