Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartRosnąca popularność zakupów przez Internet

Rosnąca popularność zakupów przez InternetWysyłka przez internetŻyjemy w czasach, w których komputeryzacja ma miejsce w praktycznie każdej dziedzinie życia, a my powoli przestajemy sobie wyobrażać życie bez smartfona, komputera czy Internetu. Rokrocznie zwiększa się liczba osób, które mają dostęp do tego medium. Przekłada się to na zwiększenie popularności zakupów przez Internet, tzw. e-zakupów, czyli zakupów online. Z badań przeprowadzonych przez CBOS w 2014 roku wynika, że prawie 2/3 badanych przynajmniej raz w tygodniu korzysta z dobrodziejstw Internetu, a 47% Polaków deklaruje, że chociaż raz w życiu dokonała zakupów online. Minimum jednej sprzedaży przez Internet dokonało 30% naszych rodaków. Z pewnością do dnia dzisiejszego liczby te uległy zwiększeniu. Najpopularniejszymi produktami nabywanymi przez Internet są: ubrania, obuwie, sprzęt elektroniczny, artykuły motoryzacyjne i zabawki. Dlaczego zakupy przez Internet są coraz bardziej popularne? Dlaczego nieustannie kuszą młodszych i starszych internautów?

Cena ma znaczenie

Najważniejszym kryterium, które przemawia do wyobraźni kupujących w Internecie są ceny oferowanych produktów. Bardzo często są one niższe niż te, które można zaobserwować za te same przedmioty w sklepach stacjonarnych. Wiąże się to również z dostawą – można wybrać odpowiadający nam sposób, najczęściej przez pocztę, kuriera, ale rosnącym zainteresowaniem cieszą się również paczkomaty In-Post oraz punkty odbioru, w których przesyłkę można odebrać w odpowiadających nam godzinach. Ponadto czasami dostawa jest bezpłatna, co jest wyjątkowo korzystne w przypadku zakupu przedmiotów, które niedostępne są w najbliższej okolicy. Często bowiem zdarza się, że poszukiwany przez nas produkt znajduje się gdzieś na drugim końcu Polski lub nawet za granicą – wtedy najprościej i najtaniej wybrać jest e-zakupy.

Cenna wygoda

Kolejną istotną cechą zakupów przez Internet jest ich szybkość i wygoda. Nic nie stoi na przeszkodzie by rozsiąść się wygodnie w fotelu i popijając gorącą herbatę udać się na wirtualne zakupy. Nie musimy wychodzić w czasie deszczu, jesiennej zawieruchy, czy letnich upałów. Nie musimy stać w długich kolejkach, oczekiwać na obsługę ani martwić się, czy ekspedientka będzie miała z czego wydać, czy konieczne będzie rozmienienie pieniędzy. Od wyszukania przedmiotu do finalizacji transakcji dzieli nas zazwyczaj zaledwie kilka minut i kilka kliknięć. Później trzeba tylko zaczekać na dostawę. Zakupy online są szczególnie przydatne dla osób, które zmagają się z problemami dotyczącymi poruszania się. Sprzedawcy zwykle umieszczają dokładne opisy oferowanych przedmiotów, dzięki czemu z pewnością dobrze wybierzemy. Możemy, a nawet powinniśmy, dowiedzieć się czegoś o sklepie, sprzedawcy i produkcie, którym jesteśmy zainteresowani – oszczędzi nam to ewentualnych kłopotów. Opinie innych internautów są bardzo przydatne, ale nie należy traktować ich jako bezwzględnego wyznacznika jakości.

Bogaty asortyment

Bardzo ważna jest także szeroka oferta, którą możemy znaleźć w Internecie. Jeśli czegoś nie będzie w jednym sklepie, szybko możemy sprawdzić, czy obiekt naszych poszukiwań znajdziemy w innym. Możemy posunąć się również trochę dalej i kupić towar z zagranicznych sklepów. Bez problemu można również porównać ceny poszczególnych produktów w różnych sklepach i wybrać opcję najbardziej dla nas korzystną. Przewagą sklepów internetowych jest również możliwość zakupu produktów, które nie są już dostępne w sklepach tradycyjnych.

Ryzyko zakupów jest praktycznie równe w obu przypadkach. Zawsze trzeba kierować się zasadą ograniczonego zaufania do sprzedawcy, a także swoim zdrowym rozsądkiem, wpieranym przez opinie innych kupujących. Procent kupujących przez Internet z pewnością będzie się zwiększać, dlatego wiele firm, które prowadzą sprzedaż tradycyjną, rozszerza swoją działalność o sprzedaż online – pozwala to dotrzeć do większego grona odbiorców.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

O autorze: Kuba Srebrzyński - student II roku filologii polskiej w Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie.

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.zrobionezdrewna.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.