Wosk

Woski służą do zabezpieczenia mebli przed działaniem szkodliwych substancji takich jak woda lub inne agresywne…

Read more...

Lakierobejca

Lakierobejce to produkty skutecznie chroniące meble przed wilgocią oraz uszkodzeniami mechanicznymi.

Read more...

Lakier kryjący

Lakiery kryjące w przeciwieństwie do lakierobejcy, zupełnie pokrywają powierzchnię drewna, zasłaniając strukturę słojów.

Read more...

Bejca

Bejca to produkt na bazie wody, który wnika głęboko w strukturę drewna przygotowując powierzchnię do…

Read more...

Jesteś tutaj: StartVintage, czyli nowe życie dla starych mebli

Vintage, czyli nowe życie dla starych mebli

VintageW życiu każdego z nas przychodzi taki moment, w którym myślimy: „Kiedyś było lepiej…”. Czasami słyszymy to od naszych dziadków, rodziców, z czasem sami dochodzimy do takich wniosków. Co stałoby się w przypadku, gdy zostałaby postawiona przed nami szansa cofnięcia się w czasie – może nie takiego dosłownego, ale powiedzmy, że zbliżenia się do dekad ubiegłych. Wielu osób chętnie przystałoby na taką propozycję. To właśnie dla tych osób stworzony został styl Vintage – idealne rozwiązanie dla osób tęskniących za przeszłością. Przyjrzyjmy się mu bliżej i sprawdźmy, czy to styl właśnie dla nas.

Czym jest styl Vintage?

Nazwa interesującego nas prądu aranżatorskiego wywodzi się z terminologii winiarskiej (ang. vintage – winobranie, rocznik), w której oznacza wino wyprodukowane w jednym sezonie. Styl Vintage funkcjonuje głównie w modzie, sztuce i oczywiście w projektowaniu wnętrz. Polega on na tworzeniu kontrastowych zestawień, łączeniu przeciwieństw, ale z takim wyczuciem, by aranżacja była wyjątkowa. Aby w naszym mieszkaniu pojawił się ten styl, możemy go osiągnąć aż trzema różnymi drogami. Pierwszą z nich jest sztuczne postarzenie nowych rzeczy, mebli, ich stylizacja na lata przeszłe. Drugą opcją jest wprowadzenie do nowoczesnego mieszkania starych, wyjątkowych i oryginalnych mebli. Trzecią, a zarazem ostatnią, drogą pojawienia się Vintage’u w naszych czterech kątach jest zaproszenie do starszego (prawdziwie lub tylko wystylizowanego) wnętrza nowoczesnych przedmiotów.

Vintage jest tuż za rogiem

Urządzenie mieszkania w zgodzie z tym nurtem wcale nie musi być kosztowne. Na początek zastanówmy się, czy na strychu, w piwnicy, w schowku, a może gdzieś u rodziny lub znajomych nie znajdą się przypadkiem jakieś przedmioty z lat 60. lub 70. ubiegłego wieku. To pierwszy i najłatwiejszy sposób na pozyskanie stylowych i idealnie wpasowujących się w klimat Vintage’u rzeczy (mogą to być np. meble, stare lampy z abażurem, porcelana z Ćmielowa lub szkło z Krosna). Inną opcją jest wyprawa na pchli targ lub – jeśli nie ma owego w pobliżu – przed ekran komputera. Czasami wystarczy trochę poszperać po internetowych aukcjach, by znaleźć prawdziwe skarby i to za grosze! Pamiętajmy tylko, że mają to być przedmioty stare, ale nie takie, które są już antykami. Muszę być one w dobrym stanie, bo rupiecie rupieciami pozostaną i wcale nie będą pasować do stylu Vintage.

Rewitalizacja mebli

Vintage obdarowuje drugim życiem stare meble. Wystarczy trochę je podreperować, przetrzeć tu i ówdzie papierem ściernym, wyczyścić i voilà, tak przygotowane meble idealnie wpasują się w aranżowany styl i będą wspaniałą, praktyczną ozdobą mieszkania. Własnoręczne przeprowadzenie takich działań, począwszy od poszukiwania odpowiednich mebli, a po ich zdobyciu odpowiednie ich odnowienie lub przygotowanie do ponownego użytku jest zajęciem niezwykle satysfakcjonującym. Jak widzimy, styl Vintage nie nadwyręża zbytnio naszego portfela, dzięki czemu jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród osób młodych, które, mimo że mogą nawet nie pamiętać „tamtych” czasów, to w jakiś sposób do nich tęsknią – spowodowane to jest najprawdopodobniej opowieściami rodziców czy dziadków, może też zwykłą sentymentalnością. Inną opcją jest po prostu urok tego stylu i jego siła przyciągania oraz połączenie walorów estetycznych i praktycznych. Ponowne wykorzystanie starych i być może nieużywanych od dawna mebli pociąga za sobą również korzyści czysto ekologiczne.

 

Kuba Srebrzyński

Autor: Kuba Srebrzyński

Dołącz do Kuby Srebrzyńskiego na Google+

Strona: www.woodica.pl

Meble drewniane - produkcja mebli z litego drewna

Produkcja mebli, od momentu ścięcia drzewa do uzyskania końcowego produktu to proces bardzo czasochłonny i skomplikowany. Meble wytwarzane w naszej firmie to produkty najwyższej jakości. Staranna i dokładna obróbka, drewno pierwszej klasy jakościowej oraz wykwalifikowana kadra pracowników to źródło sukcesów naszych mebli. serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.